Δύο γκολ σκόραρε με την εθνική Μαυριτανίας ο Αμπουμπακάρ Καμαρά που απασχολεί τον Ολυμπιακό.

«Καυτός» ήταν ο Αμπουμπακάρ Καμαρά στον τελευταίο αγώνα της εθνικής Μαυριτανίας κόντρα στο Σουδάν.

Ο επιθετικός του Άρη που απασχολεί έντονα τον Ολυμπιακό και τον Πέδρο Μαρτίνς ήταν με διαφορά ο καλύτερος ποδοσφαιριστής της ομάδας του, καθώς σκόραρε δύο φορές στη νίκη της πατρίδας του με 3-0.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Αρχικά, ο επιθετικός των «κίτρινων» έκανε το 1-0 και άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ τρία λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, αλλά και τα δικά του, σημειώνοντας το 2-0 για τη Μαυριτανία.