Με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από το Κορωπί κόντρα στον Παναθηναϊκό έφυγε ο Ολυμπιακός για το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Super League K15, έχοντας ωστόσο δύο δοκάρια στο ματς.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ένα «εκρηκτικό» πρώτο δεκάλεπτο, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο ματς και καταφέρνοντας να πάρουν «αέρα» δύο τερμάτων. Ο Βλέτσας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας και από κοντά έγραψε το 0-1 στο 4’, ενώ στο 9’, ο Αρσενίδης είδε κενή εστία μετά από νέο σφάλμα των γηπεδούχων για να κάνει από μακριά το 0-2!

Ο Παναθηναϊκός ανέβασε την απόδοσή του μετά το 20λεπτο και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια από δύο εκτελέσεις κόρνερ. Ο Πιτσώτης με προβολή από κοντά στο 25’ και ο Καλοσκάμης με κεφαλιά στο 31’, έφεραν το σκορ στο 2-2.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Το δεύτερο μέρος ήταν μοιρασμένο, ωστόσο ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που είχε τις μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει τέρμα. Η τύχη ωστόσο, δεν ήταν με το μέρος του Μοίρα, αφού σε δύο περιπτώσεις (58’, 71’) έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο και στο αριστερό δοκάρι αντίστοιχα.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη, έφτασε έτσι τους 4 βαθμούς σε δύο ματς, αφού έχει παιχνίδι λιγότερο.

Ολυμπιακός (Τοπολιάτης): Κονσολάκης, Μίνης, Χουρδάκης, Φίλος, Κωστούλας, Μαυρόπουλος (Σταράκης 50’), Διαμαντόπουλος (Γατόπουλος 63’), Ρούτσι (Αθανασίου 78’), Μοίρας, Βλέτσας (Νίνος 78’), Αρσενίδης (Παπακανέλλος 50’).