Με σπουδαία απόδοση, η Κ19 του Ολυμπιακού επικράτησε 4-1 εκτός έδρας της ΑΕΛ και έκανε το 2/2 στη Σούπερ Λιγκ.

Το σκορ για την ομάδα μας, άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Σουρλής, ενώ το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 0-2, μετά το τέρμα του Μαρίνου στο 31’. Η απόδοση του Ολυμπιακού δεν επηρεάστηκε παρά την αναγκαστική αλλαγή του Κεραμίδα στο 42’, με τα πράγματα να εξελίσσονται ακόμα καλύτερα για τον Θρύλο στο δεύτερο μισό.

Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ο Βασίλης Σουρλής έκανε το 0-3 στο 61’, για να «κλείσει» το σκορ στο 90’ ο Μαρτίνης, ευστοχώντας από τα 11 βήματα.

Live Streaming: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, 51ο Πανελλήνιο Εφήβων μπάσκετ

Οι γηπεδούχοι, είχαν μειώσει προσωρινά σε 1-3 στο 72’ με επιτυχημένη εκτέλεση πέναλτι.

Οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες έκαναν έτσι το 2/2 στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 6 βαθμούς, μετά και τη νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης στην πρεμιέρα.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Κεραμίδας (Μαρτίνης 42’), Νεοφυτίδης, Νικόλης, Μαρίνος (Κατσαβάκης 82’), Φέκκας (Αρσενίδης 69’), Σουρλής (Συρμής 69’), Μπουλάρι.