Την ήττα με 3-1 στο Λονδίνο από την Τότεναμ γνώρισε η Νότιγχαμ Φόρεστ για την 27η αγωνιστική της Premier League.

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα η Νότιγχαμ Φόρεστ στο Λονδίνο, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την Τότεναμ για την 27η αγωνιστική της Premier League.

Οι Σπερς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3′ με τον Ριτσάρλισον όμως το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.

Τελικά το σκορ άνοιξε ο Κέιν στο 19′ για το 1-0 και λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 35′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη, ο Σον ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με την Φόρεστ να βρίσκει το γκολ της τιμής στο 81′ όταν ο Γουόραλ μείωσε για το τελικό 3-1.

Παρόλα αυτά, η απειλή των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά θα μπορούσε να είχε αποδώσει περισσότερους καρπούς και να μειώσει ακόμα περισσότερο την έκταση της ήττας αλλά ο Αντρέ Αγιού νικήθηκε από τον Φρέιζερ Φόρστερ σε εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Η ήττα αυτή δεν κόστισε στην Νότιγχαμ η οποία παραμένει σταθερά πάνω από τις θέσεις του υποβιβασμού όντας 14η με 26 βαθμούς, στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη μετά από 26 παιχνίδια.