Στο 2-2 με τον Ατρόμητο στο Ρέντη, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής της Super League, έμεινε η Κ19 του Ολυμπιακού.

Οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη, επέστρεψαν δύο φορές ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22’ με τέρμα του Ζούνη με τον Νεοφυτίδη να είναι αυτός που ισοφάρισε για λογαριασμό του Ολυμπιακού στο 35’ σε 1-1!

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Και πάλι ο Ζούνης, ήταν o δράστης δύο λεπτά μετά την ισοφάριση, κάνοντας το 1-2 για τους Περιστεριώτες, ωστόσο στο 44’ ο Σουρλής έγραψε το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Μετά από 15 αγώνες, ο Ολυμπιακός μετρά 26 πόντους και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Στουρνάρας, Τσάβος, Ασλανίδης, Μποσκουίδης (Γεωργακόπουλος 79’), Κεραμίδας, Νεοφυτίδης, Κατσαβάκης (Αρσενίδης 58’), Σουρλής, Τσέλιος (Σαπουντζής 81’), Λιάτσος, Μπουλάρι.