Στο φινάλε των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 τον Αιγινιακό στην Πάτρα, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο κύπελλο (01/11, 17:15).

Πρεμιέρα με ισοπαλία, στην έδρα της, για την Παναχαϊκή. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου, την προσεχή Πέμπτη (01/11, 17:15), έμεινε στο 2-2 με τον Αιγινιακό. Και μάλιστα, γλίτωσε την ήττα στο φινάλε των καθυστερήσεων, αφού ισοφάρισε. Αξίζει να σημειωθεί πώς οι Πατρινοί βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ.

Το ματς είχε συγκλονιστικό φινάλε. Στο 77′ ο Κούτσα έδωσε το προβάδισμα στον Αιγινιακό (0-1), αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν με το τέρμα του Κολ στο 89′! Κι όμως… Το ματς δεν είχε τελειώσει, αλλά επεφύλασσε απίστευτο φινάλε. Στο 90’+1 ο Πιαστόπουλος ξαναέφερε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Με την Παναχαϊκή να γλιτώνει την ήττα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πλέγα που διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μώραλης:«Είναι προφανές ότι πρόκειται για σενάριο επιστημονικής φαντασίας»

Παναχαϊκή: Σούλης, Πολυχρόνης (81′ Αργυρόπουλος), Πολίμος (70′ λ.τρ. Σταμόπουλος), Τσελεπίδης, Σωτηράκος, Πλέγας, Κολ, Κυνηγόπουλος, Μαυριάς, Μπαστακός (58′ Ελευθεριάδης), Μωραΐτης.

Αιγινιακός: Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Σ. Τοπαλίδης, Πετρούσης, Ζήσης, Πιαστόπουλος, Λάσκαρης, Πολύζος, Δούμτσιος (74′ Έππας), Παπαδόπουλος (61′ Κούστα), Μαρκόφσκι (84′ Κλιγγόπουλος).