Με εντυπωσιακό τρόπο μπήκε στη σεζόν η ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού, περνώντας με το ευρύ 4-1 από το Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Super League.

Τα παιδιά του Νίκου Τοπολιάτη, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους αφού ήταν καταιγιστικοί πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Στο 23’ ο Διαμαντόπουλος με προβολή «άνοιξε» το σκορ ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Ρούτσι ευστόχησε από τη λευκή βούλα για το 0-2. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Μαυρόπουλος νίκησε με σουτ εκτός περιοχής τον Χαλκιαδάκη για το 0-3 ενώ το απίστευτο «ερυθρόλευκο» δεκάλεπτο, ολοκληρώθηκε με το 0-4 δια ποδός Μοίρα στο 33’! Οι Κρητικοί μείωσαν απλά με τον Κλάδο στο 55’.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο τρίποντο της σεζόν στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής, αφού το ματς της πρεμιέρας κόντρα στον Ατρόμητο, αναβλήθηκε λόγω της συμμετοχής της ομάδας μας στο International Tournament της Premier League.