Δείτε την σφαγή του 5ου τελικού από τους "στημένους" διαιτητές της αναμέτρησης

Είδαμε σε επανάληψη όλη την τρίτη περίοδο του 5ου τελικού και μόνο σε αυτό το δεκάλεπτο υπάρχουν δέκα αμφισβητούμενες φάσεις στις οποίες φυσικά οι διαιτητές τα είδαν όλα… πράσινα!

Δείτε τις συγκεκριμένες φάσεις, με τον Παναθηναϊκό στο τρίτο δεκάλεπτο να παίρνει το προβάδισμα με τους διαιτητές να ήταν οι καλύτεροι παίκτες των «πρασίνων»:

Επικό γλέντι της ΚΑΕ: «Ως εδώ, παρκαδόρε»

31-35 9:35 τρίποντο του Παπανικολάου ο Σίνγκλετον κόβει την μπάλα στην κάθοδο

34-38 8:38 Επιθετικό φάουλ του Γκιστ στον Σπανούλη, δεν δίνουν τίποτα και στην εξέλιξη της φάσης ακολουθεί η παρακάτω φάση…

34-38 8:31 Φάουλ του Μάντζαρη στον Λοτζέσκι, από το ριπλέι φαίνεται ότι το χέρι του γκαρντ του Ολυμπιακού βρίσκεται πάνω στην μπάλα. Βολές για τον Λοτζέσκι

35-38 7:50 Ο Λοτζέσκι σπρώχνει τον Σπανούλη για να τον βγάλει εκτός άμυνας και στη συνέχεια δίνουν οι διαιτητές για φάουλ το κράτημα του αρχηγού στον παίκτη του Παναθηναϊκού

35-38 7:44 Ο Σίνγκλετον σπρώχνει τον Πρίντεζη για το ριμπάουντ και τον πετάει εκτός αγωνιστικού χώρου και οι διαιτητές δεν δίνουν τίποτα!

37-38 7:02 Δίνεται τεχνική ποινή στον πάγκο του Ολυμπιακού, μετά από τη διαμαρτυρία για το φάουλ του Σίνγκλετον

42-39 4:24 Η μπάλα μένει στα χέρια του ΜακΛιν, καθώς έληξε η επίθεση του Ολυμπιακού, με τον Ρίβερς να τον παίζει άμυνα με ξύλο και να μην δίνεται τίποτα

44-43 3:09 Τάπα του ΜακΛιν στον Τζέιμς, δίνουν φάουλ οι διαιτητές και δύο βολές. Στο ριπλέι φαίνεται πεντακάθαρα το κόψιμο του παίκτη των «ερυθρόλευκων»

46-43 2:47 Καλάθι του Παπαπέτρου με τον Αντετοκούνμπο να του κάνει το φάουλ και να μην το δίνουν

51-45 1:29 Ανύπαρκτο 5ο φάουλ στον Μιλουτίνοφ στην προσπάθειά του να πάρει θέση μέσα στη ρακέτα. Βολές για τον Σίνγκλετον