Η Μάλμε νίκησε στην 1η μάχη μεταξύ των δύο ομάδων με 2-1, με την Ρέιντζερς να μειώνει στο 95' και να κρατάει ζωντανές τις ελπίδες της

Στο παιχνίδι που ενδιαφέρει έμμεσα τον Ολυμπιακό, η Μάλμε πήρε προβάδισμα πρόκρισης. Νίκησε με 2-1 την Ρέιντζερς και πλέον έχει το πρώτο λόγο για πρόκριση.

Ο Ρικς στο 47′ και ο Μπιρμάντσεβιτς δύο λεπτά αργότερα έδιναν το 2-0 στους Σουηδούς. Σε ένα ματς που σε όλο το πρώτο ημίχρονο τίποτα δεν προμήνυε ότι θα είχε αυτή την εξέλιξη.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Ωστόσο η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ κρατούσε το καλύτερο για το φινάλε. Εκεί που όλα έδειχναν πως θα είχε να ανέβει έναν Γολγοθά στον επαναληπτικό, ήρθε ο Στίβεν Ντέιβις στο 95′ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Γκολ, 2-1, λήξη αγώνα και όλα ανοιχτά για τον επαναληπτικό στη Σκωτία.