Ο Ολυμπιακός πήρε το «διπλό» στο Περιστέρι και συνεχίζει το νικηφόρο σερί του με 13 νίκες σε 13 αγώνες για το πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη εκτός έδρας επί του Περιστερίου με 5-12, πανηγυρίζοντας την 13η νίκη σε 13 αγώνες για το πρωτάθλημα.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ο Γενηδουνιάς με 4 γκολ, με τους Φουντούλη και Γκίλλα να πετυχαίνουν από δύο τέρματα.

Βόλεϊ γυναικών: Εδώ θα δείτε τον τελικό Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός

Με κυριαρχική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θρύλος έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 39 πόντους. Περιμένει το Σάββατο όπου θα υποδεχθεί στο Παπαστράτειο τον ΑΝΟ Γλυφάδας (2/12, 15:00). Στόχος το «14 στα 14» και μετά, ακολουθεί η Προ Ρέκο την Τετάρτη (6/12) για την 6η αγωνιστική του Champions League.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και ανταγωνιστικό. Το σκορ ήταν 5-6 υπέρ του Ολυμπιακού. Ωστόσο το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια διαφορετική ιστορία. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν δέχθηκαν ούτε ένα γκολ, πέτυχαν ακόμη έξι και καθάρισαν το ματς.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 0-2, 0-4