Όλα όσα είπε ο Νίκος Γραμματικός...

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος παρέμεινε, για άλλη μια αγωνιστική, η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας νίκησαν εύκολα με 36-23 τα Βριλήσσια στο κεκλεισμένων των θυρών κλειστό της Ηλιούπολης, στο πλαίσιο της 17ης «στροφής» της Handball Premier, σε ένα ματς στο οποίο αγωνίστηκαν χωρίς τους Κανδύλα, Δομπρή και Μοντόρο.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Ο Νίκος Γραμματικός έκανε το δικό του σχόλιο μετά το ματς:

«Μετά από ένα σημείο, η άμυνα μας έγινε πιο επιθετική, ο Κώστας (σ.σ. Κοτανίδης) έβγαλε αρκετά σουτ, καλά σουτ, από καλές θέσεις των αντιπάλων. Στην επίθεση, συνεχίσαμε να έχουμε ρυθμό, βάλαμε εύκολα γκολ.

Είμαι ευχαριστημένος από την παρουσία μας μετά τα πρώτα 15 λεπτά. Πήραν χρόνο όλο τα παιδιά που είχαμε, ήταν μια καλή εμφάνιση. Είμαστε σε μια περίοδο που θέλουμε να βελτιώσουμε πολλά, σε άμυνα και επίθεση. Προσπαθούμε να βλέπουμε κάθε ματς ξεχωριστά, τώρα παίζουμε με τον ΠΑΟΚ, παίζουμε στην έδρα του».