Οι δηλώσεις του προπονητή μας μετά την νίκη

Ο Ολυμπιακός επικράτησε επί της Δράμας με 32-28, με το Νίκο Γραμματικό να μην κρύβει την ικανοποίηση του.

Νικηφόρο «ποδαρικό» στο 2024 έκανε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή! Ο Θρύλος επικράτησε με 32-28 της Δράμας στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης, για τη 12η αγωνιστική της Handball Premier, κάνοντας το «12 στα 12».

Ο Αντρέα Γκαρντίνι ξεκινάει να χτίζει τον νέο Ολυμπιακό!

Δείτε αναλυτικά όσα είπε ο Νίκος Γραμματικός:

«Δύσκολη νίκη, κόντρα σε μία ομάδα με ποιότητα. Είδαμε, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, πόσο μας στοίχισε αυτή η διακοπή λόγω των Εθνικών ομάδων. Προσπαθήσαμε να ανταπεξέλθουμε, είχαμε και κάποια παιδιά με τραυματισμούς, άλλα κρυωμένα. Πραγματικά, ήταν μία δύσκολη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο, δεν ήμασταν καλή στην άμυνα, ούτε στην επίθεση. Στο δεύτερο, μπήκαμε καλά, κάναμε επαφές, κυνηγήσαμε την μπάλα, κυνηγήσαμε φάουλ, τρέξαμε και πετύχαμε εύκολα γκολ στον αιφνιδιασμό.

Πάντως, ακόμα και η επίθεση ήταν σε μέτριο επίπεδο για εμάς, μπορούμε να παίξουμε καλύτερα επιθετικά, το ξέρουμε. Πολύ σημαντική νίκη, βάσει της απόδοσης που είχαμε. Το προηγούμενο μας ματς ήταν 16 Δεκεμβρίου! Προσπαθούμε να βελτιωθούμε και να γυρίσουμε στην απόδοση που είχαμε πριν από τη διακοπή. Είχαμε οκτώ παιδιά στην Εθνική».