Η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε σημαντικό βαθμό εκτός έδρας απέναντι στην Γουλβς στο Μολινό, βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί ηττών.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ είχε δύσκολη αποστολή εκτός έδρας απέναντι στην Γουλβς στο «Μολινό», για τη 16η αγωνιστική της Premier League. Κατάφερε να φύγει από το Γουλβερχάμπτον με τον σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας, με το παιχνίδι να λήγει 1-1.

Η ομάδα του Στιβ Κούπερ προηγήθηκε, ανοίγοντας νωρίς το σκορ με τον Χάρι Τόφολο στο 14ο λεπτό του ματς, μετά από ασίστ του Νίκο Γουίλιαμς. Ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο. Στο 32′ ο Κούνια έκανε το τελικό 1-1 μετά από ασίστ του Σαράμπια. Το παιχνίδι κύλησε σε πιο ομαλό ρυθμό, με ευκαιρίες εκατέρωθεν και για τις δύο ομάδες.

Ήττα για την Μπαρτσελόνα πριν το ταξίδι στην Ελλάδα

Με αυτό το βαθμό η Φόρεστ έχει πλέον 14 πόντους μετά από 16 αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 16η θέση και στο +5 από τις θέσεις που οδηγούν σε υποβιβασμό.