Δείτε κάποια ματς του εξωτερικού, στο σχετικό ρεπορτάζ του MEGA.

Στην Ιταλία, η Λέτσε ηττήθηκε από την Πάρμα με 4-3 με αποτέλεσμα να υποβιβαστεί μαζί με την Μπρέσια και τη Σπαλ.

Από την άλλη, η Τζένοα με την νίκη της επί της Βερόνα με 3-0, εξάσφαλισε την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία.

Η Ferrari αλλάζει ονομασία – ιστορική συνεργασία με HP!

Πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο διασφάλισε η Τζένοα τη νίκη εναντίον της Βερόνα και την παραμονή στη Serie A. Άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Σανάμπρια και λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0.

Ο Ρομέρο διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 44′ και η Τζένοα τερμάτισε 17η κι έφτασε στον στόχο της.

Η χαμένη της ίδιας υπόθεσης ήταν η Λέτσε, που δέχτηκε γρήγορα δύο γκολ από την Πάρμα και προφανώς επηρεάστηκε από τις εξελίξεις στη Γένοβα. Ο Λουτσιόνι είχε αυτογκόλ στο 11′ και στο 24′ ο Καπράρι έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τέρματα του Μπαράκ στο 40′ και του Μεκαριέλο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως δεν μπορούσαν ν’ αλλάξουν τίποτα.

Ο Κορνέλιους και ο Ινγκλέζε πήγαν το σκορ στο 4-2 για την Πάρμα και στο 68′ ο Λαπάντουλα μείωσε σε 4-3 με τη Λέτσε να μένει στη 18η θέση και να υποβιβάζεται μαζί με την Μπρέσια και τη Σπαλ.

Στη Νορβηγία, με λιγοστούς φιλάθλους στην εξέδρα κι άλλους στον εξώστη, η Μπόντο Γκλιμτ έκαμψε με 3-2 εντός έδρας τη Στρόμγκοντσετ κι έπειτα από 12 παιχνίδια αποσπάστηκε 6 πόντους στην κορυφή.

Ο Ζινκερνάγκελ στο 12΄πέτυχε το 1-0 κι ο Μάουα ισοφάρισε ένα λεπτό μετά. Αυτογκόλ του Γκούναρσον στο 28′ έδωσε νέο προβάδισμα στην Μπόντο Γκλιμτ κι ο Τόκσταντ ξανάφερε το ματς στα ίσια στο 66′. Το νικητήριο γκολ των πρωτοπόρων ήρθε από τον Χάουγκε στο 67′.

πηγή: megatv.com