Απολαύστε γκολ, θέαμα και την επικαιρότητα από τα προκριματικά του Champions League.

Oι παίκτες και οι φίλαθλοι της Ντιναμό γιορτάζουν τη νίκη 4-0 επί της Αστάνα στο Ζάγκρεμπ. Η κροατική ομάδα θριάμβευσε 4-0 στο πρωτο ματς και ουσιαστικά, είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η αρχή στο γήπεδο Μάξιμιρ έγινε με το γκολ του Σπίκιτς, στο 35ο λεπτό. Ακολούθησε ρεσιτάλ του Λούκας Ιβανούσετς. 2- 0 στο 41′ και 3-0 από τον 24χρονο Κροάτη μέσο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Ιβανούσετς ήταν σκόρερ και του τελικού 4-0, στο 56ο λεπτό, επίλογος με χατ-τρικ στο Ζάγκρεμπ.

Στον Ολυμπιακό, «τεστ» για πολύτιμα συμπεράσματα αποτελεί ο αποψινός φιλικός αγώνας στη Γλασκόβη με τη Ρέιντζερς.

Οι «ερυθρόλευκοι» δύο εβδομάδες πριν την πρεμιέρα στο Europa League και με νέο πρόσωπο στο δυναμικό τους τον Νικολά Φρέιρε, θα μετρήσουν τις δυνάμεις τόσο με την σκωτσέζικη ομάδα, όσο και με τη Νόριτς, που είναι και το τελευταίο ματς στην προετοιμασία.

Ο Ολυμπιακός στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League θα αντιμετωπίσει την ηττημένη του ζευγαριού Σέρβετ-Γκένκ. Χθες (25/7), στη Γενεύη οι Βέλγοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με σκόρερ τον Νιγηριανό Αροκοντάρε, ωστόσο οι γηπεδούχοι Ελβετοί της Σερβετ απάντησαν με το γκολ του Ρουίλερ και με το τελικό 1-1, η πρόκριση θα κριθεί στο γήπεδο της Γκενκ στο Βέλγιο.

Πηγή: megatv.com