Απολαύστε γκολ και θέαμα από τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης και τα μεγαλύτερα παιχνίδια της εβδομάδας.

Στην Αγγλία εντελώς διαφορετικοί στόχοι για τη Λιντς και τη Νιουκάστλ .Οι γηπεδούχοι στην προσπάθεια για την παραμονή, προηγήθηκαν με το γκολ του Αϊλινγκ στο 7ο λεπτό , στο 28′ ο Μπάμφορντ απέτυχε για το 2-0 από τα 11 μέτρα απέναντι στον Πόουπ και οι φιλοξενούμενοι με δύο πέναλτι του Κάλουμ Γουίλσον μονίμου σκόρερ στα τελευταία ματς ανέτρεψαν την κατάσταση 1-1 στο 31′ και 2-1 για την τρίτη στην κατάταξη Νιουκάστλ στο 69ο λεπτό. Η Λιντς έφθασε στο τελικό 2-2 με σκόρερ τον Κρίστενσεν στο 79ο λεπτό.

Στο Μάντσεστερ νίκη «champions league»για τη Γιουνάιτεντ μετά από δύο διαδοχικές ήττες. Κατέβαλε 2- 0 τη Γουλβς και διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Με σκόρερ τον Μαρσιάλ στο 32ο λεπτό και τον 18χρονο Αργεντίνο Γκαρνάτσο λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Στο Λονδίνο πολύτιμος βαθμός για τη Φόρεστ στην υπόθεση παραμονής με αντίπαλο την Τσέλσι. Η ομάδα του Νότιγχαμ προηγήθηκε με τον Νιγηριανό Αβονίγι στο 13′ και είχε το πλεονέκτημα ως το 51΄όταν έγινε το 1-1 με τον Στέρλινγκ. Ο Ραχίμ Στέρλινγκ με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 58′ έδωσε προβάδισμα στην Τσελσι στο 58΄ αλλά ο Αβονίγι φώναξε παρών και στο 62΄όταν ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ γήπεδο «Σταμφορντ Μπριτζ».

Στη Σκωτία νίκη γοήτρου για τη Ρέιντζερς 3 – 0 κόντρα στην ήδη πρωταθλήτρια Σέλτικ. Ο Κάντγουελ άνοιξε το σκορ στη Γλασκώβη στο 5′ , το 2-0 έγινε με το γκολ του Σούλταρ στο 34′ και το τελικό 3-0 για τη γηπεδούχο διαμόρφωσε ο Ζαμπιανός Σάκαλα στο 70ο λεπτό.

Στην Ιταλία «σοκ» για την Αταλάντα στο Σαλέρνο. Η Σαλερνιτάνα με γκολ του Καντρέβα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης επικράτησε 1-0 και ουσιαστικά έθεσε εκτός διεκδίκησης Champions League την ομάδα του Μπέργκαμο.

Πηγή: Megatv.com