Ντεμπούτο στην Μπουντεσλίγκα με γκολ και ασίστ έκανε ο Χάρι Κέιν, με την Μπάγερν να επικρατεί 4 - 0 της Βέρντερ στη Βρέμη.

Ο Χάρι Κέιν «φώναξε παρών» στην πρεμιέρα του γερμανικού πρωταθλήματος, έβαλε το ένα από τα τέσσερα γκολ της Μπάγερν στο γήπεδο της Βέρντερ και έφερε «χαμόγελα» στους Βαυαρούς για την οικονομική υπέρβαση των εκατομμυρίων ευρώ που δαπάνησαν στη μεταγραφή του από την Τότεναμ.

Ο πολυτάλαντος ποδοσφαιριστής έδωσε και την πάσα στον Λιρόι Σανέ για το πρώτο γκολ της Μπάγερν στο τέταρτο λεπτό και ήταν σκόρερ του 2 – 0 των φιλοξενούμενων στο 74, πρώτο γκολ του 30χρονου Άγγλου επιθετικού με τη φανέλα της πρωταθλήτριας Γερμανίας.

Η Μπάγερν μια εβδομάδα μετά το «χαστούκι» στο σούπερ καπ από τη Λειψία, προηγήθηκε 3 – 0 με το γκολ του Σανέ στο 90’ και το τελικό 4 – 0 έγινε στις καθυστερήσεις του ματς από τον 18χρονο Γάλλο Ματίς Τελ.

Αγγλία

Στην Αγγλία η Νότιγχαμ Φόρεστ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην Premier League.

Με αντίπαλο τη νεοφώτιστη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρήκε νωρίς γκολ με τον Αβονίγι στο τρίτο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με σκόρερ τον Χάμερ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

Λυτρωτής για τη γηπεδούχο ο Κρις Γουντ, με το γκολ στο 89ο λεπτό που χάρισε τη νίκη 2 – 1 στη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Ισπανία

Στην Ισπανία δεύτερη επιτυχία σε ισάριθμους αγώνες για τη Βαλένθια. Με το πέναλτι του Πέπελου στο 74ο λεπτό επικράτησε 1 – 0 της Λας Πάλμας στο γήπεδο «Μεστάγια» και έχει συγκομιδή έξι βαθμών στο πρωτάθλημα.

Στις Βαλεαρίδες νήσους , η Βιγιαρεάλ έκανε σεφτέ στη λα λίγκα.

Κατέβαλε 1 – 0 τη γηπεδούχο Μαγιόρκα με σκόρερ τον εμβληματικό επιθετικό Ζεράρ Μορένο στο 62ο λεπτό.