Απολαύστε γκολ, θέαμα και την επικαιρότητα από το διεθνές ποδοσφαιρικό στερέωμα.

Ο Αντρέ Ονανά κόστισε 52 εκατομμύρια ευρώ στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και σίγουρα θα είχε ονειρευτεί πολύ διαφορετικό ντεμπούτο στο Ολντ Τράφορντ. Όμως, ο Σοτοκά διέλυσε τα όνειρα του Καμερουνέζου, αφού τον «κρέμασε» με σουτ από τη μεσαία γραμμή, δίνοντας προβάδισμα στη Λανς σε χτεσινό φιλικό παιχνίδι.

Οι κόκκινοι διάβολοι ανέτρεψαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε ένα δεκάλεπτο. Ο Ράσφορντ ισοφάρισε στο 49’ και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κασεμίρο σκόραρε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο ίδιος σκόρερ στο 59’, διπλασιάζοντας τα γκολ του.

Η Φλουμινένσε του Μαρσέλο επικράτησε 2-1 της Παλμέιρας, με τον Αρίας να ανοίγει το σκορ στο 15’. Ο Κένεντι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στη Φλου στο 59’ λεπτό. Ο Λέλε αποβλήθηκε στο 89’. Ο Γκουστάβο Γκόμες απλώς μείωσε το σκορ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δύο φορές προηγήθηκε στο σκορ η Κορίνθιανς, ισάριθμες ισοφάρισε η Ιντερνασιονάλ. Ο Ρενάτο Αουγκούστο πέτυχε το 0-1 στο 13’, για να σκοράρει την ισοφάριση ο Μπρούνο Ενρίκε στο 17’. Ο Ρομέου με εκτέλεση πέναλτι στο 86’ έδωσε ξανά τα ηνία στους φιλοξενούμενους, όμως ο Λούις Αντριάνο ισοφάρισε εκ νέου στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων! Ο ντε Πένα είχε αποβληθεί λίγο νωρίτερα.

Πηγή: Μegatv.com