Απολαύστε γκολ, θέαμα και την επικαιρότητα από το διεθνές ποδοσφαιρικό στερέωμα.

Σε φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας που έγιναν στις Ηνωμένες Πολιτείες, η Γιουνάιτεντ νίκησε την Άρσεναλ 2 – 0 και η Τσέλσι την Μπράιτον 4 – 3.

Στο Νιου Τζέρσι αναμετρήθηκαν Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το πρώτο του γκολ ως αρχηγός των κόκκινων διαβόλων πανηγύρισε ο Μπρούνο Φερνάντες στο 30ο λεπτό.

Τα λάθη της άμυνας της Άρσεναλ ήταν πολλά, με τον Σάντσο να το εκμεταλλεύεται και να διαμορφώνει το τελικό 2 – 0.

Μόλις 30 δευτερόλεπτα χρειάστηκε ο Ράιαν Γέιτς για να ανοίξει το σκορ για τη Νότιγχαμ στο φιλικό με τη Λεβάντε.

Η Φόρεστ κατάφερε να βρει και άλλο γκολ στο πρώτο 20λεπτο, με σκόρερ τον Ντανίλο. Η Λεβάντε μείωσε με εκπληκτικό τρόπο στο 25’ με τον Καντέρο.

Τσέλσι – Μπράιτον 4 – 3 στη Φιλαδέλφεια. Οι γλάροι έκαναν το 1 – 0 με κοντινό σουτ του Γουέλμπεκ, για να έρθει 6 λεπτά αργότερα ο Ενκουνκού να ισοφαρίσει σε 1 – 1.

Η αποβολή του Φαν Χέκε γύρισε την πλάστιγγα υπέρ των Λονδρέζων και με το παρθενικό γκολ του Μούντρικ έγινε το 2 – 1

Στο 72’ Γκάλαχερ από κοντά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ ο Τζάκσον στο 77’ παραβίασε για 4η φορά την εστία του Φερμπρούγκεν.

Η Μπράιτον δεν τα παράτησε και μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζοάο Πέντρο, με τον Βραζιλιάνο στο 89’ να μοιράζει την ασίστ για τον Ουντάβ για το 4 – 3.

Πηγή: Μegatv.com