Η Νότιγχαμ ήταν ανώτερη στο Λονδίνο και είχε δοκάρι σε σουτ του Γκιμπς Γουάιτ, όμως η Πάλας άντεξε και κράτησε το ισόπαλο 0-0 δίχως γκολ.

Η Γιουβέντους πήρε το ντέρμπι του Τορίνου. Ενώ η Μίλαν νίκησε τη Τζένοα με τερματοφύλακα τον Ολιβιέ Ζιρού. Στη Γερμανία σπουδαίο διπλό της Χόφενχάιμ στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης.

Ένα ανιαρό παιχνίδι στη Γένοβα, μετατράπηκε σε θρίλερ στο φινάλε. Η Μίλαν προηγήθηκε στο 87ο λεπτό με τον Πούλισικ και αγκάλιασε τη νίκη. Ο γκολκίπερ των ροσονιέρι, Μενιάν, αποβλήθηκε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τον Ζιρού να φορά γάντια και να τον αναπληρώνει. Ο Γάλλος επιθετικός έδειξε ταλέντο και να υπερασπίζεται μία εστία εκτός από το να σκοράρει. Αποκρούοντας το τετ-α-τετ του Πούσκας και κρατώντας το διπλό για τη Μίλαν.

Η Ferrari αλλάζει ονομασία – ιστορική συνεργασία με HP!

Η πόλη ανήκει στη Γιουβέντους, η οποία νίκησε 2-0 την Τορίνο στο τοπικό ντέρμπι.

Οι μπιανκονέρι προηγήθηκαν αμέσως μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Γκάτι και ο Αρκάντιους Μίλικ διπλασίασε τα τέρματα τους στο 62ο λεπτό, με την γκρανάτα να μην βρίσκει απάντηση στη συνέχεια.

Η Ράγιο Βαγεκάνο έβαλε νωρίς τις βάσεις για να φύγει νικήτρια από το Σάντσεθ Πιθχουάν, παίρνοντας προβάδισμα με τον Βαλεντίν στο 21ο λεπτό. Ήταν το πρώτο γκολ του Ισπανού μέσου στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Ο Αλβάρο σκόραρε το 0-2 στο 26’ με όμορφο πλασέ. Η Σεβίλλη αντέδρασε και αφού μείωσε το σκορ με τον Σο στο 50ο λεπτό, ισοφάρισε λίγο πριν τη λήξη με κεφαλιά του Εν Νεσίρι.

Ματσάρα με πέντε γκολ και εναλλαγές συναισθημάτων στη Βρέμη. Η Χόφενχαϊμ προηγήθηκε με τον Μπάιερ στο 8ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Σμιντ στο 17’ για τη Βέρντερ. Οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν ξανά το προβάδισμα με τον Πρέμελ στο 29’, όμως στο 91’ ο Στάγκε σκόραρε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων. Εν τέλει, πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για την ισοφάριση, ο Μπάτλερ στο 92’ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τη Χόφενχαϊμ.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ήταν ανώτερη στο Λονδίνο και είχε δοκάρι σε σουτ του Γκιμπς Γουάιτ, όμως η Κρίσταλ Πάλας άντεξε στην πίεση και κράτησε το ισόπαλο 0-0.