Η Σίτι κέρδισε εύκολα το ντέρμπι του Μάντσεστερ, στην Ιταλία σημειώθηκαν γκολ και επεισόδια 2-2 της Νάπολι με τη Μίλαν.

Στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα η Σίτι κέρδισε εύκολα το ντέρμπι του Μάντσεστερ, στην Ιταλία σημειώθηκαν επεισόδια στο 2-2 της Νάπολι με τη Μίλαν, ενώ στη Γαλλία οι Ultras της Μαρσέιγ έσπασαν το πούλμαν της Λιόν.

Στην Αγγλία θρίαμβος της Σίτι 3 – 0 στο ντέρμπι του Μάντσεστερ.

Ο Χάαλαντ έβαλε μπροστά στο σκορ τη φιλοξενούμενη με εκτέλεση πέναλτι στο πρωτο ημίχρονο και ήταν σκορερ και του 2-0 στο 49ο λεπτό, με το 11ο εφετινό γκολ στην Premier League. Το τελικό σκορ επί της Γιουνάιτεντ διαμόρφωσε ο Φόντεν στο 80ο λεπτο της αναμέτρησης.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Στην Ιταλία ισόπαλο έληξε το ντέρμπι Νάπολι – Μίλαν.

Ο Ολιβιέ Ζιρού με κεφαλιές αρχικά στο 22′ και στη συνέχεια στο 31′ από τη σέντρα του Καλάμπρια έδωσε πλεονέκτημα στη Μίλαν, ωστόσο ο Ματέο Πολιτάνο με εξαίρετη προσπάθεια στο 50ο λεπτό και ο Ρασπαντόρι με εκτέλεση φάουλ στο 69ο έφεραν τον αγώνα στο τελικό 2-2.

Επεισόδια στις κερκίδες του γηπέδου Ντιέγκο Μαραντόνα με εκατέρωθεν ρίψεις βεγγαλικών από τους οπαδούς των ομάδων.

Πρωτοπόρος είναι η Ιντερ, με σκορερ τον Τουράμ νίκησε 1-0 τη Ρόμα στη Λομβαρδία.

Στη Μασσαλία, οπαδοί της Μαρσεϊγ λιθοβόλησαν το πούλμαν της αποστολής της Λιόν. Έσπασαν τζάμια, ο προπονητής Φάμπιο Γκρόσο τραυματίστηκε στο μάτι και ο αγώνας για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος αναβλήθηκε.

Πηγή: Μegatv.com