Ένα ακόμη εξαιρετικό ρεπορτάζ από το Mega, στο οποίο δείχνουν γκολ και αναμετρήσεις από τον χώρο του εξωτερικού.

Γκολ και θέαμα απ’ όλη την Ευρώπη μέσω του Mega. Στον διεθνή χώρο και την Ισπανία, απρόσμενη ήττα για την Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-1 από τη Λας Πάλμας.

Στα Κανάρια νησιά η Λας Πάλμας «έπνιξε» στον Ατλαντικό την Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Κιρίαν Ροντρίγκεζ στο 51ο λεπτό. Και έφθασαν και σε δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Μπεντίτο Ραμίρεζ στο 75ο.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Η Ατλέτικο μείωσε σε 2-1 με τον Μοράτα στο 83′. Ωστόσο δεν κατάφερε κάτι ουσιαστικότερο και υπέστη τη δεύτερη εφετινή της ήττα στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Στην Ιταλία, σπουδαία νίκη για τη γηπεδούχο Μπολόνια και πλασάρισμα στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Με το γκολ του Σκωτσέζου Φέργκιουσον στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου νίκησε 1-0 τη Λάτσιο που έχει ήδη πέντε ήττες στη Serie a.

Στη Γερμανία, η Μπόχουμ με πρωταγωνιστή τον Τακούμα Ασάνο πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Ο 28χρονος Ιάπωνας επιθετικός έδωσε σκορ στην ομάδα του με γκολ στο 25΄στο γήπεδο της Ντάρμσταντ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Νιρνμπεργκερ πριν λήξει το ημίχρονο, αλλά ο Ασάνο έβαλε και δεύτερο γκολ για την Μπόχουμ στο 54ο λεπτό και το 2-1 ήταν το τελικό σκορ.

Στη Γαλλία, κορυφή για την Παρί Σεν Ζερμέν, παρότι δεν σκόραρε, ο Εμπαπέ. Νίκη 3- 0 για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε και πρώτο γκολ με αντίπαλο την Μονπελιέ από τον Κορεάτη Λι Κάνγκ Ιν στο δέκατο λεπτό.

Στο 58ο ο Ζαίρ- Εμερί ζευγάρωσε τα γκολ για τους Παριζιάνους, ως αποτέλεσμα εξαιρετικού συνδυασμού και το τελικό 3-0 για τη γηπεδούχο έγινε με το γκολ του Βιτίνια στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης.