Ο Μουσταφά Φαλ μίλησε για την εικόνα του Ολυμπιακού στο δεύτερο δεκάλεπτο με την Μπασκόνια, το οποίο του κόστισε και τη νίκη.

Ο Ολυμπιακός δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε και ηττήθηκε με 75-74 από την Μπασκόνια στο ΣΕΦ μετά από νικητήριο καλάθι του Μίλερ-ΜακΙντάιρ στα 0.7.

Μετά το παιχνίδι ο Μουσταφά Φαλ μίλησε στην κάμερα της NOVA και σχολίασε το κακό δεύτερο δεκάλεπτο της ομάδας του, όπου δέχθηκε 30 πόντους, αλλά και το ρυθμό που επέτρεψε να βρουν οι Βάσκοι και να προηγηθούν με +18.

Γιοκουμπάιτις: «Τρελή ομάδα ο Ολυμπιακός»

Ακόμα ο Γάλλος σέντερ σχολίασε τις άστοχες επιθέσεις του Ολυμπιακού στα τελευταία καθοριστικά λεπτά, ενώ μίλησε και για την προσωπική του απόδοση, πως έπρεπε να τα πάει καλύτερα.

Ο Φαλ ήταν από τους λίγους διακριθέντες της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα με 10 πόντους, 7 ασίστ, 7 ριμπάουντ, 3 μπλοκ και 3 λάθη σε 37 λεπτά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Σταματήσαμε να παίζουμε άμυνα. Τους δώσαμε τη δυνατότητα να βρουν ρυθμό και να πάρουν διαφορά. Δεν προσαρμόσαμε το παιχνίδι μας. Πρέπει να τα βγάλουμε πέρα. Είχαμε κακές επιλογές, δεχθήκαμε δύσκολα σουτ όπως το τελευταίο. Έπρεπε να το είχαμε κερδίσει νωρίτερα το ματς. Δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι στο τέλος. Αισθάνομαι καλά και ήθελα να τα πάω καλύτερα.”