Η ΤΣΣΚΑ, λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για την Euroleague νίκησε τη Πάρμα Περμ με 82-60

Παρά το γεγονός ότι δεν αγωνίστηκαν οι Τορνίκε Σενγκέλια, Νίκολα Μιλουτίνοφ και Μάριους Γκριγκόνις, η ΤΣΣΚΑ επικράτησε εύκολα, έχοντας κορυφαίο τον Ίφε Λούντμπεργκ με 16 πόντους, ενώ 14 είχε ο Χάκετ και από 10 οι Μπολομπόι και Κλάιμπερν.

Ντεμπούτο με την ΤΣΣΚΑ έκανε ο Κένεθ Φαρίντ, ο οποίος είχε 3 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη, ενώ όπως όλα δείχνουν θα αγωνιστεί και στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Σλούκας μοιραίος, Αταμάν φευγάτος!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +9 (25-16), ενώ έκλεισαν το ημίχρονο στο +10 (37-27). Στην τρίτη περίοδο ανέβασαν τη διαφορά στους 19 (56-37), με το 82-60 να αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του αγώνα.

Τα Δεκάλεπτα: 16-25, 27-37, 37-56, 60-82.