Η Κ17 του Θρύλου επιβλήθηκε με σκορ 7-2 απέναντι στον Ιωνικό.

Συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις τους έδωσαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι νίκησαν με 7-2 τον Ιωνικό για την 17η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Το σκορ για τον Ολυμπιακό άνοιξε στο 8′ με σουτ ο Καρακώστας, ενώ στο 19′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1.

Τριάρα στην ΑΕΚ

Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν δύο τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών, όταν αρχικά σκόραρε ο Καρκατσάλης στο 26′ και στο 28′ ο Λάνα υποδέχθηκε την μπάλα από την πάσα του Μιχαηλίδη κάνοντας το 3-1.

Ο Ιωνικός μείωσε στο 32ο λεπτό σε 3-2 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ήταν παράσταση για έναν ρόλο, με τον Ολυμπιακό να έχει το πάνω χέρι και να σκοράρει στο 58′ με τον Μιχαηλίδη για το 4-2 και στο 65′ με τον Πλη για το 5-2.

Στο 77′ ήταν η σειρά του Φράγκου να γράψει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, ο οποίος με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-2.

Το τελικό 7-2 για τους «ερυθρόλευκους» διαμόρφωσε ο Πλης στο 85ο λεπτό.

Επόμενος αγώνας για την Κ17 του Ολυμπιακού είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Καμπαγιοβάννης (66′ Μπιρμπίλης), Σκουρόπουλος, Φράγκος, Καρκατσάλης (72′ Θεοδωρίδης), Καρακώστας, Φίλης (66′ Φλούδας), Μιχαηλίδης, Λάνα, Όσαφι, Πλης, Ζουριδάκης (58′ Κτενάς).

Ιωνικός (Π. Σομπότοβιτς): Λιαπόπουλος, Μιλτιάδου, Κούτρης, Παπαδόπουλος, Ζωντηρός, Τσολερίδης, Αθανασιάδης, Μουκάκου, Σαμπάνης, Δουλγεράκης, Χαρακάκος.