Η Κ15 του Θρύλου νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο εντός έδρας.

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα Παίδων του Ολυμπιακού, η οποία δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ατρόμητο επικρατώντας με 2-0 για την 5η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Ολυμπιακό, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό προηγήθηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαγεωργίου.

Τριάρα στην ΑΕΚ

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα πριν το ημίχρονο, όταν στο 34′ ο Παναγόπουλος με όμορφη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έκανε σωστή διαχείριση και δεν απειλήθηκε καθόλου από τον Ατρόμητο.

Επόμενη αναμέτρηση και τελευταία πριν το Final Four για τους Παίδες είναι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Β. Σπέρτος): Ταβουλάρης, Κωστής, Τσαλαπατανάκης, Μάρας, Γούσιος (53′ Φαρίνης), Γορανίτης, Αγγελόπουλος (67′ Μιχαηλίδης), Παπαγεωργίου (67′ Καψιώτης), Λαζαρίδης (62′ Γεωργίου), Παναγόπουλος (53′ Θεοχάρης).