Την επιστροφή του στη Super League πανηγύρισε ο ΟΦΗ, επικρατώντας με 3-2 του Πλατανιά στο Γεντί Κουλέ σε ένα συγκλονιστικό ματς.

Την παραμονή του στα μεγάλα σαλόνια της Superleague πανηγύρισε ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 3-2 στο Γεντί Κούλε του Πλατανιά σε ένα συγκλονιστικό ματς, στο δεύτερο παιχνίδι των πλέι άουτ, που σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα στα Περιβόλια κράτησε τον ΟΦΗ στην κατηγορία.

Στα του αγώνα ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 11′ με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι του Νέιρα, αλλά ισοφαρίστηκε στο 42ο λεπτό μετά από τρομερό γκολ του Τσαμούρη που έφερε το ματς στα ίσια.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming (Game 2)

Στην επανάληψη, οι Ηρακλειώτες πίεσαν αρκετά τον Πλατανιά ώσπου πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Γιακουμάκη στο 69′ για το 2-1, με τον Έλληνα επιθετικό να αντικρύζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή έβγαλε την φανέλα του.

Ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 2-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Παπανικολάου, το οποίο «πάγωσε» για μερικά λεπτά το Γεντί Κουλέ, με τον ΟΦΗ να κάνει το 3-2 στο 90+5′ με τον Ναμπί και να μένει τελικά στην μεγάλη κατηγορία.