Οι μικροί του Ολυμπιακού γνώρισαν την ήττα από τον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις.

Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 1-0 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο με τον Ολυμπιακό όμως να χάνει μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όμως στην τελική προσπάθεια οι «ερυθρόλευκοι» δεν είχαν τις σωστές επιλογές.

Μάλιστα τη μεγαλύτερη ευκαιρία την είχαν στο 89′ όταν ο Μπουλάρι έκλεψε την μπάλα και ο Μαρίνος βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, πλασάροντας όμως άουτ!

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Μετά απ’ αυτή την ευκαιρία η μπάλα τιμώρησε τους μικρούς του Ολυμπιακού, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιχαηλίδης με το κεφάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραργύρη για το τελικό 0-1 του ΠΑΟΚ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Γαλούπης, Πέιος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης (76′ Τσερκώνης, Ξενιτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος (80′ Μαρτίνης), Μαρίνος, Βοΐλης (83′ Μπουλάρι).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (89′ Πουρνάρας), Μπαλογιάννης (83′ Σαλαμούρας), Δούμτσης (72′ Πανίδης), Χατζηστραβός, Τζοβάρας.