Όχι θετικά τα αποτελέσματα για την Γουλβς μετά και την ήττα της με την Μπρέντφορντ.

Η Μπρέντφορντ επιβλήθηκε 2-0 της Γουλβς στο «Μολινό» και πανηγύρισε την παρθενική της εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Premier League. Βασικός ο Σα στους «λύκους», που έφτασαν τις 4 ήττες σε 5 αγώνες.

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στην Premier League μετά από 74 χρόνια πανηγύρισε η Μπρέντφορντ και «βύθισε» ακόμα περισσότερο τη Γουλβς στον βαθμολογικό πίνακα. Oι «μέλισσες», που ανέβηκαν φέτος στην κατηγορία, κέρδισαν 2-0 στους «λύκους» στο «Μολινό» για την 5η αγωνιστική και τους υποχρέωσαν στην τέταρτη ήττα τους στο πρωτάθλημα. Ο σύλλογος του Λονδίνου κέρδισε πέναλτι στο 28’ όταν ο Μάρσαλ ανέτρεψε τον Τόνεϊ και ο τελευταίος απέναντι στον Σα έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Δεν έμεινε όμως μόνο εκεί η Μπρέντφορντ. Με την Γουλβς να απογοητεύει για ακόμα μία φορά με την εμφάνισή της, οι «μέλισσες» διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 34’ με τον Μπεούμο, που έμελλε να τους χαρίσει και το τρίποντο. Άλλωστε, τόσο στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους όσο και στην επανάληψη οι «λύκοι» δεν κατάφεραν να μειώσουν, ενώ αξιοσημείωτο είναι και το γεγονός ότι σε ολόκληρο το 90λεπτο οι γηπεδούχοι δεν πραγματοποίησαν ούτε ένα σουτ προς την εστία της Μπρέντφορντ, παρά και το γεγονός ότι η τελευταία έμεινε με δέκα παίκτες στο 64’ λόγω αποβολής του Μπαπτίστ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.