Σε αγωνιστική φόρμα βρίσκεται ο Μάρκους Μπεργκ καθώς μοίρασε δύο ασίστ με την Εθνική Σουηδίας

Σε φόρμα βρίσκεται αυτή τη περίοδο ο Μάρκους Μπεργκ, ο οποίος ήταν εξαιρετικός στον αγώνα της Εθνικής Σουηδίας με τη Μάλτα, στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2020.

Πιο συγκεκριμένα, ο διεθνής στράικερ, που είναι ο number one μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού, μοίρασε δύο ασίστ. Με τον ίδιο να έχει μεγάλο μερίδιο στη νίκη των Σκανδιναβών με 3-0, αφού είχε και ευκαιρίες για να σκοράρει.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Στα του αγώνα, το 1-0 των Σουηδών ήρθε πολύ γρήγορα και μόλις στο 2′ από τον Κουάισον. Στο 50′ ο Μπεργκ έκανε πάσα με τακουνάκι στον Κλάεσον, ο οποίος έκανε το 2-0.

Στο 69ο λεπτό ο Σουηδός φορ αποχώρησε, δίνοντας τη θέση του στον Ισάκ, ο οποίος σκόραρε για το 3-0 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.