Στη Δράμα αγωνίστηκε ο Ολυμπιακός κόντρα στην ομώνυμη ομάδα για τον δεύτερο αγώνα των πλέι οφ της Handball Premier, με τους ερυθρόλευκους του Γιώργου Ζαραβίνα να επικρατούν με 22-31 και να παίρνουν την πρόκριση στα ημιτελικά.

Ρεπορτάζ του Κωνσταντίνου Τούμπανου…

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Το ματς άρχισε με τον Ολυμπιακό να έχει σαφής υπεροχή στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με το πρώτο δεκαπεντάλεπτο να τον βρίσκει μπροστά με 7-10. Η ομάδα της Δράμας αντέδρασε, καταφέρνοντας να μειώσει σε 12-15 δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με το πρώτο να ολοκληρώνεται με 14-16 για τον Ολυμπιακό, ο οποίος χαλάρωσε στα τελευταία λεπτά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους Πειραιώτες να έχουν τον έλεγχο και να βρίσκονται σταθερά μπροστά, με το σκορ να είναι 18-22 μετά τα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου μέρους. Οι ερυθρόλευκοι στη συνέχεια ανέβασαν ρυθμούς, με αποτέλεσμα να πάρουν μία καλή διαφορά και  να κερδίσουν μετέπειτα τον αγώνα με 22-31.