Ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματά του με τον Ελ Κααμπί να ευστοχεί από την... άσπρη βούλα και να κάνει το 2-0 κόντρα στη Λαμία.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει σε εκτός έδρας αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League, τη Λαμία, με μοναδικό στόχο να… φύγει από το ΔΑΚ Λαμίας με τους τρεις βαθμούς.

Ο Θρύλος ξεκίνησε με τον ιδανικότερο τρόπο την αναμέτρηση και πήρε αρκετά νωρίς το προβάδισμα για να κάνει το 1-0 στην έδρα της Λαμίας.

Επιχείρηση… προσγείωσης από Μεντιλίμπαρ

Ο Μασούρας συνεργάστηκε από τα δεξιά με τον Ζέλσον Μάρτινς, που απέφυγε εξαιρετικά τον Κορνέζο και σέντραρε για τον Γιόβετιτς, ο οποίος με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κοσέλεφ για να κάνει το 1-0 στο 23ο λεπτό του παιχνιδιού.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Τσιλούλης ανέτρεψε τον Γιόβετιτς στην περιοχή και ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, που μετέτρεψε σε γκολ ο Ελ Κααμπί για να κάνει το 2-0 υπέρ του Θρύλου!