Πολύ καλά δείγματα γραφής άφησαν τα τμήματα υποδομών του Ολυμπιακού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Ελευθερούπολη

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των αθλητών της Ακαδημίας Πυγμαχίας του Ολυμπιακού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων/Κορασίδων-Παγκορασίδων που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 5 και 6 Μαΐου, στην Ελευθερούπολη Παγγαίου Καβάλας.

Ο απολογισμός της «ερυθρόλευκης» Ακαδημίας των Πολεμικών Τεχνών ήταν δυο μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα ο Ιωάννης Γεμένογλου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 70 κιλών των Παίδων και ο Αλέξανδρος Μαντζώρος ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου στην κατηγορία των 62 κιλών των Παμπαίδων, με τους αθλητές του Λευτέρη Λειβάδη να αφήνουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!