Η Άννα Κορακάκη κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο παγκόσμιο κύπελλο σκοποβολής που διεξήχθη στο Κάιρο και πήρε το αργυρό μετάλλιο.

Η Άννα Κορακάκη κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο παγκόσμιο κύπελλο σκοποβολής (25 μέτρα πιστολιού) που διεξήχθη στο Κάιρο και πήρε το αργυρό μετάλλιο, συνεχίζοντας την απόλυτα πετυχημένη πορεία της καθώς είχε κερδίσει το χρυσό στα 10 μέτρα αεροβόλου πιστολιού φτάνοντας τα 21 μετάλλια σε αυτή τη διοργάνωση (3 μέσα στο 2024).

Στον πρώτο γύρο η Ελληνίδα πρωταθλήτρια βγήκε όγδοη (289 βαθμοί) και στον δεύτερο ανέβηκε πέμπτη (584 βαθμοί) παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό όπου μάζεψε 37 βαθμούς, πέρασε την Ουγγαρέζα Βερόνικα Μάγιορ (33 βαθμοί) και βρέθηκε πίσω μόνο από την Γερμανίδα Ντορίν Φένεκαμπ (39 βαθμοί).

Η Ferrari αλλάζει ονομασία – ιστορική συνεργασία με HP!