Δεν τα κατάφερε η Κ-15 απέναντι στον Παναθηναϊκό και ηττήθηκε με 4-1.

Βαριά ήττα με 4-1 από τον Παναθηναϊκό γνώρισαν οι Παίδες του Ολυμπιακού στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη, για την 4η αγωνιστική της Super League K15. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στη σεζόν, ενώ η ομάδα έμεινε χωρίς νίκη για τρίτο παιχνίδι.

Η εικόνα του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 2-0 με πέναλτι του Βολάκη στο 6’ και με σουτ του Δήμου στο 25’, ενώ οι «πράσινοι» είχαν και δοκάρι στο 13’ με τον Δήμο. Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 26’ με το σουτ του Κουτσογούλα, μετά από ασίστ του Ποιμενίδη και είχε άλλες δύο καλές στιγμές, στο 18’ με τον σκόρερ και στο 32’ με τον Μόσχο, χωρίς αποτέλεσμα, όμως.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους. Είχαν ευκαιρίες, με κορυφαία το δοκάρι του Χρήστου στο 54’, αλλά γκολ δεν έβαλαν. Ο Χρήστου στο 47’, ο Φλώκος στο 58’ και ο Ρέτσος στο 82’ απείλησαν για τον Ολυμπιακό, χωρίς επιτυχία. Οι «πράσινοι» κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα στο φινάλε, στο 74’ με τον Καλοσκάμη και στο 83’ με τον Δήμο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : Πούλιος, Κατηφόρης, Μπομπότης, Χρήστου, Γιαλεδάκης, Πάνος (59’ Πρέλιας), Σταυρόπουλος, Κίτσας (41’ Ρέτσος), Μόσχος (41’ Φλώκος), Κουτσογούλας (75’ Μάνδρος), Ποιμενίδης (62’ Γιαννόπουλος).

Παναθηναϊκός : Δρανδάκης, Τσεβάς, Κοκαράκης (49’ Νταμπίζας), Αλεβιζάκης, Ρουσίτ, Ψύλλας (9’ λ. τρ. Αγγελόπουλος), Βολάκης (81’ Κατσαρής), Προδρομίτης (72’ Μπέρκης), Δήμος, Κυριόπουλος (62’ Καλοσκάμης), Καλλέργης.