Η Ελπίδα Σεγρεδάκη, ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, στο 4ο Κύπελλο Ακρόπολης.

Με την κατάκτηση ενός ακόμα μεταλλίου, ολοκληρώθηκε η παρουσία του τμήματος  Ταε Κβο Ντο του Ολυμπιακού, στο 4ο Κύπελλο Ακρόπολης που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό στάδιο Άνω Λιοσίων.

Η Ελπίδα Σεγρεδάκη, ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, στην κατηγορία των -55 κιλών των έγχρωμων ζωνών.

Live Streaming για την Α1 Ανδρών, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Η «ερυθρόλευκη» πρωταθλήτρια, γεννημένη το 2006, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, κέρδισε στον πρώτο αγώνα με 14-0 την Χριστίνα Στέρπη, του A.Σ. Ποντίων νέα Τραπεζούντα και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στον δεύτερο αγώνα με 4-2, από την Αγγελική Αλεξανδροπουλου Α.Σ. Αγρίνιο, η οποία πήρε και την κατηγορία.