Άτυχοι στο τέλος οι Παίδες του Θρύλου που έμειναν στην ισοπαλία (1-1) με τον Αστέρα Τρίπολης.

Η Κ15 του Ολυμπιακού αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης για την 4η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από το ξεκίνημα του αγώνα και είχε σημαντική ευκαιρία με τον Σιώζιο για να ανοίξει το σκορ.

Στο Florida State ο Ροζακέας!

Στο 11ο λεπτό μετά από οργανωμένη επίθεση και καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Αγγελόπουλος είδε την κίνηση του Σεφερλή και ο τελευταίος με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0 για τους «ερυθρόλευκους».

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε και πάλι τον πρώτο λόγο έχοντας κλασικές ευκαιρίες τόσο με το σουτ του Παπαγεωργίου, όσο και με τα τετ α τετ των Αγγελόπουλο και Μαγλογιάννη, χωρίς όμως να καταφέρνει να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα, όταν μετά από ένα γέμισμα και μία λάθος εκτίμηση της άμυνας πλάσαρε σε κενή εστία ο παίκτης των φιλοξενούμενων.

Επόμενος αγώνας για την Κ15 του Ολυμπιακού είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο εντός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Β. Σπέρτος): Ταβουλάρης, Σιώζιος (65′ Κωστής), Τσαλαπατανάκης, Φαρίνης, Γούσιος, Μωϋσιάδης, Αγγελόπουλος, Παπαγεωργίου (65′ Μαγλογιάννης), Λαζαρίδης (50′ Γορανίτης), Σεφερλής (70′ Μάρας), Παναγόπουλος.

Αστέρας Τρίπολης: Τσομπανίδης, Ζορμπαλάς, Κόρο, Νίκου, Βουνάτσος, Κωνσταντόπουλος, Αδάμος, Δουρής, Κοντράσι, Ζόγκου, Πιέρρος.