Δύσκολα θα βρεθεί μέρα, που ο Ολυμπιακός δε θα έχει πετύχει μεγάλη νίκη, ή κατάκτηση τροπαίου....

Ο Ολυμπιακός, πριν από 7 χρόνια, πανηγύρισε το 25ο του Κύπελλο Ελλάδος με αντίπαλο τον Ατρόμητο, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ.

Στις 28 Απριλίου του 2012, οι ερυθρόλευκοι αντιμετώπιζαν τον Ατρόμητο με φόντο το Κύπελλο Ελλάδος. Η ομάδα μας πήρε προβάδισμα στο σκορ, στο 29ο λεπτό, όμως ο Ιγκλέσιας ισοφάρισε στο 76’ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση.

Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του αγώνα με την Παρτιζάν

Εκεί όμως, μίλησε η ΨΥΧΑΡΑ του Φουστέρ, στο 119’, κάνοντας το 2-1 και «χαρίζοντας» το τρόπαιο στην ομάδα του Πειραιά. Μάλιστα, η ομάδα μας είχε κάνει και ντάμπλ, αφού είχε κατακτήσει και τον τίτλο του πρωταθλητή εκείνης της σεζόν.