Δεν σταματάει πουθενά ο Ολυμπιακός Κ17, που με νέα εξαιρετική εμφάνιση, πέρασε με 5-1 από το Χαϊδάρι κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα, ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με τον Χριστόπουλο στο 33’, ωστόσο η απάντηση των παικτών του Δημήτρη Μαυρογενίδη ήταν άμεση. Στο 36’ ο Ποιμενίδης έφερε το ματς στα ίσια έπειτα από ασίστ του Λιοφάγου, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 1-1.

Το β’ μέρος ήταν παράσταση για ένα ρόλο, με τον Συρμή να σημειώνει δύο τέρματα στο 53’ και στο 76’ (ασίστ Κίτσος, Πάστρας), να δίνει ενδιάμεσα ασίστ στον Κίτσο στο 73’ και τον Γύπαρη να «κλείνει» το σκορ στο 1-5 με γκολ στο 90ο λεπτό!

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ο Ολυμπιακός συνέχισε έτσι να βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ, με 26 βαθμούς σε 11 παιχνίδια.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Πάστρας, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Κατσογιάννης, Ντόη (Γύπαρης 78’), Κίτσος (Σταυρόπουλος 78’), Παπακωνσταντίνου (Χρήστου 45’), Ποιμενίδης (Σταμούλης 45’), Συρμής, Χρονακόπουλος (Σπυριδάκης 45’).