Οι δηλώσεις του Άκη Ασπιώτη...

Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Volleyleague, γνώρισε ο Ολυμπιακός  με 2-3 σετ από την Κηφισιά στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Οι Πειραιώτες που διανύουν μια περίοδο, με συνεχή ταξίδια και σημαντικές αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, λίγες ημέρες πριν το σπουδαίο ματς με τη Μόντενα στην πρεμιέρα των υποχρεώσεων τους στο CEV Cup, πλήρωσαν τα λάθη τους.

Ο Άκης Ασπιώτης δήλωσε τα εξής:  «Συγχαρητήρια στην Κηφισιά για την νίκη της. Πιστεύω ότι η ευθύνη είναι δική μας, των παικτών που βρισκόμασταν στον αγωνιστικό χώρο. Προετοιμαστήκαμε για αυτό το παιχνίδι μετά από αυτό με τον ΠΑΟΚ. Ξέραμε το παιχνίδι της Κηφισιάς, αλλά δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε. Μετά το 1ο σετ έπεσε ο βαθμός της συγκέντρωσης μας. Υπήρχε εκνευρισμός, ο οποίος φάση με τη φάση γινόταν μεγαλύτερος. Κάναμε πολλά λάθη και οι λεπτομέρειες ήταν αυτές που έκριναν τον αγώνα. Θα μπορούσε να παιχνίδι να είχε έρθει σε εμάς, αλλά δεν έγινε.Θα κοιτάξουμε μέσα από την προπόνηση να βελτιώσουμε τα λάθη μας. Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά ενόψει του επόμενου παιχνιδιού».

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική