Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Πέτρος Κυριακίδης στον τελικό των 400μ. των Ανδρών, ενώ ο Παναγιώτης Τριβυζάς το χάλκινο

Ο τελικός των 400μ. Ανδρών, είχε έντονη «ερυθρόλευκη» εκπροσώπηση, αφού αγωνίστηκαν τρεις αθλητές του Ολυμπιακού, μεταξύ των 8 συνολικά συμμετεχόντων οι δυο εκ των οποίων ανέβηκαν στο βάθρο.

Μετά από μια συναρπαστική κούρσα, ο Πέτρος Κυριακίδης παρότι έτρεξε με δεμένο χέρι, αφού υπέστη κάταγμα στα Δρόμεια, τερμάτισε στη 2η θέση με χρόνο 46.98 και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, και πίσω του ο συναθλητής του στον Ολυμπιακό, Παναγιώτης Τριβυζάς με 47.56.

Ζωντανά η «μάχη» του Θρύλου με τον Μίλωνα για την πρόκριση στους τελικούς της Volley League!

Ο επίσης «ερυθρόλευκος» Αντώνης Αλεξανδρίδης τερμάτισε στην 6η θέση με χρόνο 48.17, ενώ πρώτος ήταν ο Μιχάλης Παππάς με 46.44.