Ποδόσφαιρο

Άρσεναλ – Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1: Πρεμιέρα με ήττα για τη Νότιγχαμ

H Άρσεναλ νίκησε 2-1 τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Λονδίνο και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην Premier League.

Πρέμιερα με ήττα για την Νότιγχαμ Φόρεστ η οποία δεν τα κατάφερε στο Έμιρεϊτς απέναντι στην Άρσεναλ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ενκέτια στο 26′ και Σάκα στο 32′, αντέδρασε στην επανάληψη.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 81′ με τον Αβόνιγι αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην πολυπόθητη ισοφάριση, με την Νότιγχαμ να ξεκινά με το αριστερό για την φετινή σεζόν στην Premier League.

Άρσεναλ (Μίκελ Αρτέτα): Ράμσντεϊλ, Παρτέι, Γουάιτ, Σαλιμπά, Τίμπερ (50΄Τομιγιάσου), Ράις, Όντεγκαρντ, Χάβερτς, Σακά, Μαρτινέλι (86΄Γκάμπριελ), Ενκέτια (73΄Τροσάρ)

Νότιγχαμ Φόρεστ (Στιβ Κούπερ): Τέρνερ, Μπολί, Γουόραλ (90΄Γουντ), ΜακΚένα, Οριέ, Αϊνά (72΄Γουίλιαμς), Μανγκαλά (90+1΄Κουγιατέ), Γέιτς, Ντανίλο (71΄Αβονίγι), Γκίμπς – Γουάιτ, Τζόνσον (80΄Ελανγκά)