Η ισοπαλία στα Γιάννενα, έφερε και ένα πολύ αρνητικό ρεκόρ στον Ολυμπιακό, το οποίο ήταν πριν από 32 χρόνια.

Η καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, ήταν ένας… αλλαγμένος Ολυμπιακός. Κάτι το οποίο περιμέναμε να δούμε μετά την προετοιμασία της ομάδας στην Ισπανία. Το 0-2 του ημιχρόνου με τον ΠΑΣ ήταν δίκαιο, όμως στο δεύτερο… είδαμε τον γνωστό πλέον Ολυμπιακό.

Με αυτή την ισοπαλία στα Γιάννενα, οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν σε ένα πολύ αρνητικό ρεκόρ το οποίο είχε διάρκεια 32 χρόνων. Τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός προηγούταν στην επαρχία με δύο γκολ στο ημίχρονο και δεν πήρε τη νίκη, ήταν το 1990 στις Σέρρες.

Κλειστή η Θύρα 7 με Λαμία!

Χάρις στα γκολ των Μαυρομάτη (36′) και Σάβιτσεφ (39′) ο Ολυμπιακός προηγούταν του Πανσερραϊκού, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι σε 2-2 στο δεύτερο ημίχρονο.