Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης Κ17 και τον Ολυμπιακό Κ17.

Οι «ερυθρόλευκοι», πέρασαν πολύ εύκολα από τη Νέα Ιωνία, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 1-5, στο παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Super League, που ορίστηκε εμβόλιμα.

Ο Συρμής με χατ τρικ, διαμόρφωσε το 0-3 μετά τα γκολ του στα λεπτά 9’, 40’ και 65’,για να ακολουθήσει το 0-4 από τον Παπακωνσταντίνου στο 80ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής λίγο μετά, για να γράψει το τελικό 1-5 ο Φρέρης στο 90’.

Ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην πρώτη θέση έπειτα από 15 αγώνες, αυξάνοντας τη διαφορά του από τον δεύτερο Αστέρα Τρίπολης στους 4 βαθμούς (35-31) έχοντας βέβαια παιχνίδι περισσότερο.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Κατσογιάννης, Δούμας, Λιοφάγος, Ντόη (Παπακωνσταντίνου 75’), Πάστρας (Κασέμι 56’), Συρμής (Χρήστου 75’), Σπυριδάκης (Κουτσογούλας 65’), Χρονακόπουλος, Σταμούλης (Ποιμενίδης 65’).