H Μπέτις πήρε την πρώτη νίκη στον όμιλο, καθώς επικράτησε εύκολα 3-0 εντός έδρας της Ντουντελάνζ.

Την πρώτη νίκη στον όμιλο πέτυχε η Μπέτις, αφού επικράτησε 3-0 εντός έδρας της Ντουντελάνζ. Οι Σεβιγιάνοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη, έκλεισαν τους φιλοξενούμενους στην εστία τους κι έφτασαν εύκολα στο τρίποντο. Οι Σεβιγιάνοι είχαν τον έλεγχο από την αρχή της αναμέτρησης, πίεσαν, αλλά η ομάδα από το Λουξεμβούργο ήταν εξαιρετικά στημένη.

Η Μπέτις προσπάθησε να φανεί απειλητική, αλλά τόσο ο Γκουαρδάδο σε δυο περιπτώσεις όσο και ο Τέγιο δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.

Στο α’ μέρος οι Σεβιγιάνοι είχαν δώδεκα τελικές προσπάθειες, αλλά τελείωσαν χωρίς γκολ. Στην επανάληψη, η Μπέτις πολύ δυνατά, αύξησε αρκετά την πίεση και στο 47′ ο Λεόν έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει. Οι Σεβιγιάνοι έκαναν ό,τι ήθελαν στο ματς και στο 56′ πήραν προβάδισμα με τον Σανάμπρια! Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά δεν είχαν τις λύσεις. Αντίθετα, η Μπέτις κατάφερε στο 80′ να πετύχει το 2-0 με ωραίο πλασέ του Λο Σέλσο. Στο 88′ ήρθε και το τρίτο τέρμα από τον Τέγιο!

Μπέτις: Ρομπλες, Μπαραγκάν, Σίντνεϊ, Μπαρτρά, Γκουαρδάδο (61′ Λο Σέλσο), Γκαρθία, Ινούι (72΄Χοακίν), Καρβάλιο, Λεόν (82′ Καπτούμ), Τέγιο, Σανάμπρια

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Σνελ, Πρέμπε, Μελίσε (66′ Στουμπφ), Χρίτι, Κρούσκα, Στολζ (76′ Κένια), Γιορντάνοβ, Κουτουνιέρ, Σινανί (82′ Πόκαρ), Τουρπέλ