Ο Ολυμπιακός πλέον χρειάζεται τη νίκη ή έστω την κατάκτηση δύο σετ, στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ώστε να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας...

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε κόντρα στην Κηφισιά στο Ζηρίνειο. Γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από την ομάδα των Βορείων Προαστίων, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Volleyleague, έχοντας πολύ άσχημα ποσοστά στην υποδοχή.

Έτσι, η υπόθεση πρώτη θέση στο πρωτάθλημα πήρε παράταση για μια εβδομάδα. Πλέον, στο ματς του επόμενου Σαββατοκύριακου (σ.σ. μιας και τώρα υπάρχει η διακοπή εξαιτίας του All Star Game) κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός δεν θα αγωνιστεί μόνο για τη νίκη, αλλά και για την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια μιας και την τελευταία (22η) αγωνιστική έχει ρεπό.

Δυναμικό παρών του κόσμου στο «Μ. Μερκούρη» (vid)

Η ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ θέλει τη νίκη ή να πάρει δύο σετ, ώστε να «κλειδώσει» την κορυφή στην κανονική διάρκεια…