Η αντίπαλος του Ολυμπιακού για το Γιουρόπα Λίγκ, Άιντραχτ Φρανκφούρτης συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις καθώς δε κατάφερε να κερδίσει ούτε απέναντι στη Κολωνία για το πρωτάθλημα, ενώ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1

Δε λέει να σηκώσει… κεφάλι η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τους ομίλους του Γιουρόπα Λίγκ, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η οποία με το 1-1 απέναντι στη Κολωνία σημείωσε τη 5η διαδοχική της ισοπαλία για το πρωτάθλημα.

Να σημειωθεί πως αν προσμετρήσουμε και την ισοπαλία απέναντι στη «Φενέρ», οι Γερμανοί φτάνουν τα 6 σερί παιχνίδια που μένουν στην ισοπαλία, με την ομάδα να βιώνει μια μεγάλη κρίση.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Η Άιντραχτ υποδέχθηκε το Σάββατο (25/9) τη Κολωνία για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Bundesliga. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν από νωρίς το σκορ με τον Σκιρί να σκοράρει στο 14ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Έκτορ.

Το μοναδικό πράγμα που κατάφερε η ομάδα της Φρανκφούρτης ήταν να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όπου την εξαιρετική ασίστ του Κόστιτς μετουσίωσε σε γκολ ο Μπόρε στο 46′.

Λίγο έλειψε η Κολωνία να σοκάρει για τα καλά την Άιντραχτ όταν στο 55′ σκόραρε με τον Κάιντς, όμως το γκολ ακυρώθηκε έπειτα από τη χρήση του VAR με τον παίκτη να είναι εκτεθειμένος.

Η Άιντραχτ με 5 ισοπαλίες και 1 ήττα στο εφετινό πρωτάθλημα μετρά μόλις 5 βαθμούς ενώ βρίσκεται στη 13 θέση του πρωταθλήματος.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ, Τσάντλερ, Ντικά, Χιντερέγκερ, Ντουρμ (11′ Ντα Κόστα), Σο (85′ Ιλσάνκερ), Γιάκιτς, Χάουγκε (85′ Λίντστρομ), Μπορέ, Κόστιτς, Λάμερς (61′ Καμάντα)