Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής για την Α1 Ανδρών.

Συνεχίζεται το Σάββατο (12/11), με την 7η αγωνιστική, το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Βάμος: «Στην τρίτη περίοδο χάθηκε το ματς για εμάς»
Βάμος: «Στην τρίτη περίοδο χάθηκε το ματς για εμάς»

*16.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*17.30 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής & Αλυτάρχης: Νίκος Σταυρόπουλος

*20.30 Δημοτικό Αλίμου       ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Στις, 16/11: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑΙΚΟΣ

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     6          6          0          0          107-16 18

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        6          5          0          1          77-55   15

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 6          3          1          2          51-57   10

4.ΕΘΝΙΚΟΣ            6          3          0          3          59-57   9

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           6          3          0          3          51-63   9

6.ΑΕΚ                   6          2          0          4          41-71   6

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     6          1          0          5          33-76   3

8.ΝΟ ΧΙΟΥ            6          0          1          5          55-79   1

Σκόρερ

23 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 16 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 14 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 Δημοτικό Ιλίσιο          14.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από KOE TV

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*17.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη & Δήμητρα Ασιλιάν

Στις 26/11: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    6          6          0          0          90-47   18

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     5          5          0          0          75-34   15

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO    6          4          0          2          56-52   12

4.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          5          3          0          2          52-36   9

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            6          3          0          3          62-67   9

6.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ       6          2          0          4          47-68   6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                  6          0          0          6          38-72   0

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                  6          0          0          6          39-83   0

Σκόρερ

20 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 17 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 16 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 13 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

Έχασε στη Βαρκελώνη ο Θρύλος (10-5) αλλά δε χάνεται
Έχασε στη Βαρκελώνη ο Θρύλος (10-5) αλλά δε χάνεται
Ακολουθήστε στο Google News το THRYLOS24 και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από το THRYLOS24