Η Αργεντινή κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Περού με 2-0, χάρις τον Λιονέλ Μέσι ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα.

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση ο Λιονέλ Μέσι. Ο Σούπερ σταρ της Αργεντινής, ξεπέρασε τον τραυματισμό του. Αυτός είναι και ο λόγος που ήταν βασικός κόντρα στο Περού. Και όχι απλά ξεχώρισε, αλλά πέτυχε και τα δύο γκολ της αναμέτρησης.

Στην εκτός έδρας αποστολή της «αλμπισελέστε». Ο Μέσι χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να «σφραγίσει» τη νίκη της ομάδας του. Συγκεκριμένα, σκόραρε για πρώτη φορά στο 32′ μετά από ασίστ του Νίκο Γκονζάλες.

Τόσα εισιτήρια πήραν Ολυμπιακός και Φιορεντίνα

Ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε δέκα λεπτά αργότερα (42′) με ασίστ του Έντσο Φερνάντες. Η πρωταθλήτρια κόσμου, είναι πρώτη στον όμιλό της για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2026. Έχοντας το απόλυτο με 4/4.