Ολυμπιακός: Η Κ15 του Θρύλου νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο εκτός έδρας.

Η ομάδα Παίδων του Θρύλου επικράτησε εύκολα με 2-0 του Ατρόμητου εκτός έδρας για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό.

Η μαγική και αήττητη πορεία του Ολυμπιακού μέχρι την κατάκτηση του Youth League! (video)

Μετά από πίεση ψηλά, ο Κότσαλος έκλεψε την μπάλα, πάτησε περιοχή με τον αντίπαλο αμυντικό να του κάνει πέναλτι στην προσπάθεια του να αναχαιτίσει. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μιχαηλίδης στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός κράτησε ψηλά τις γραμμές του και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε και πάλι ο Μιχαηλίδης στο 49′, όταν μετά από καλή κυκλοφορία και πάσα του Τρικαλιώτη, πλάσαρε σωστά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν στα τελευταία λεπτά, καθώς ο Νουχάι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73′, όμως ο Ολυμπιακός δεν απειλήθηκε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος):Χριστοδουλόπουλος, Σιώζος , Καπάτος (Χιλάι), Νουχάι, Μπάνος, Λάνα, Κάπελας (Μιχαλάκελης), Κότσαλος (Μπάντης), Ξανθόπουλος (Καμάς), Τρικάλιωτης, Μιχαηλίδης (Βριώνης)